تبلیغات
دنده معکوس - مرگ 2.7 ایرانی در هر ساعت بر اثر تصادفات جاده‌ای
دنده معکوس
پایگاه خبری تحلیلی تصادفات و سوانح جاده ای

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مرگ 2.7 ایرانی در هر ساعت بر اثر تصادفات جاده‌ای

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با ارائه آمار 10 ساله مرگ و میر در اثر تصادفات جاده‌ای کشور اعلام کرد: در هر ساعت2.7 ایرانی بر اثر تصادفات جاده‌ای جان می‌دهند.

به گزارش مهر، جابر قره داغی در نشست خبری با بیان این که براساس آخرین آمار مرگ و میر بر اثر تصادفات جاده‌ای از سال 79 تا 88، 235 هزار و 50 نفر جان خود را از دست داده‌اند، گفت: این در حالی است که در 10 سال گذشته تنها 986 نفر بر اثر سوانح هوایی جان خود را از دست داده‌اند. حال یک مقایسه بکنید که چقدر مسئولان و رسانه‌ها بر روی مرگ حوادث هوایی توجه بیشتری دارند در حالی که مرگ و میر بر اثر تصادفات جاده‌ای چندین برابر بیشتر است.

وی اظهار داشت: بر اساس این آمار 10 ساله می‌توان گفت که به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 28/38 درصد تلفات داشته‌ایم که به عنوان نمونه در تهران در 10 سال گذشته 28 هزار و 565 نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با بیان اینکه سمنان، قزوین و کرمان بیشترین آمار تلفات جاده‌ای را داشته اند گفت: ‌در سمنان از هر 100 هزار نفر 77 نفر، در قزوین 56 نفر و در کرمان 49 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: در حالی که براساس آمارها 50 درصد آ‌مار تصادفات عامل انسانی است، بهتر است که مسئولان و رسانه‌ها خسارات جانی و مالی تصادفات کشور را تنها در 8 سال گذشته با تلفات جانی و خسارات مالی در 8 سال دفاع مقدس مقایسه کنند تا به اهمیت موضوع پی ببرند.

قره‌داغی گفت: پیشنهاد پزشکی قانونی برای ریشه یابی علت تصادفات جاده‌ای و تحلیل داده‌ها ایجاد مرکزی مستقل با مشارکت سازمان‌های مسئول در ایمنی راه‌ها است تا بتوانیم به درستی در این زمینه فرهنگ‌سازی کنیم.

وی افزود: رسانه‌ها باید بدانند که سازمان پزشکی قانونی تنها مرجع اعلام مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای است.

logo design

درباره وبلاگ

آیا کسی از میان ما هست که در میان خانواده،اقوام و یا آشنایانش تجربه تلخ از دست دادن فرد یا افرادی را در تصادفات و سوانح جاده ای تجربه نکرده باشد؟
آیا کسی هست که با مصیبت ها و مشکلات بازماندگان افراد کشته شده در تصادفات برخورد نکرده باشد؟آیا نمی توان با تدابیری علمی و عملی جلوی بسیاری از این فقدان ها را گرفت؟
این وبلاگ در پی یافتن راه حل های عملی به منظور کاهش تلفات حوادث جاده ای در ایران و ارایه راه حل ها به مسئولین ذیربط می باشد.در این راه ما را یاری نموده و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
لطفا در نظر سنجی خلاقانه ما نیز شرکت نمایید.
مدیر وبلاگ : عرفان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مهمترین علت اینکه ایران بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث رانندگی در جهان را دارد چیست؟نویسندگان