تبلیغات
دنده معکوس - نکاتی درباره رانندگی ایمن-بخش اول
دنده معکوس
پایگاه خبری تحلیلی تصادفات و سوانح جاده ای

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نکاتی درباره رانندگی ایمن-بخش اول

این روزها، شاهد تصادف هاى بسیارى در سطح شهرها هستیم كه متأسفانه منجر به فوت و یا مجروح شدن عده بسیارى از شهروندانمان مى شود. بدیهى است با رعایت نكات و قوانین مربوط به راهنمایى و رانندگى هم از سوى رانندگان و هم عابران، بى شك آمار این گونه حوادث كاهش خواهد یافت. به همین دلیل ذكر بعضى از این نكات خالى از لطف نخواهد بود: 

1) شما باید در مورد سلامت وسیله نقلیه خود مطمئن باشید. دقت بسیار در مورد چراغ ها، ترمزها، فرمان، لاستیك ها (لاستیك یدكى)، سیستم اگزوز، كمربندهاى ایمنى، برف پاكن ها و شیشه شورها داشته باشید. شیشه هاى جلو و عقب، پنجره ها، چراغ ها، راهنماها، آینه ها و همچنین پلاك هاى ماشین باید تمیز باشند. 

2) هرگونه بارى كه به وسیله ماشین حمل یا كشیده مى شود باید ایمن بوده و نباید به طرز خطرناكى از فضاى مجاز ماشین خارج شود. شما نباید اتومبیل یا تریلر متصل به اتومبیل را بیش از حد مجاز بار زده و سنگین كنید. 

3) راننده موتور و كسى كه در ترك او مى نشیند باید داراى كلاه ایمنى باشند و آنها به صورت مطمئن بسته شوند. همچنین پیشنهاد مى شود كه از عینك هاى محافظ چشم، چكمه هاى خوب، دستكش و لباس هایى كه در موقع افتادن از بدن محافظت كنند، استفاده شود. 

4) در مواقعى كه احساس خستگى مى كنید و یا بیمار هستید، رانندگى نكنید. رانندگى ممكن است باعث خواب آلودگى شود. براى جلوگیرى از این موضوع مطمئن شوید كه هواى آزاد به اندازه كافى وارد اتومبیل مى شود. در زمان رانندگى اگر احساس خستگى كردید، مكان مناسبى را براى توقف و استراحت پیدا كنید. 

5) شما نباید در زمانى كه تحت تأثیر دارو هستید رانندگى كنید. وقتى پزشك براى شما دارویى تجویز مى كند، از او سؤال كنید كه در زمان استفاده از دارو اجازه رانندگى دارید یا خیر. 

6) شما باید بتوانید شماره ماشین را از فاصله 20/5 متری بخوانید كه تقریباً به طول پنج ماشین مى شود. اگر شما براى انجام این كار نیاز به عینك دارید حتماً باید در مواقع رانندگى از عینك استفاده كنید. 

7) در هنگام شب كه دید راننده كم است از عینك هاى دودى و لنزهاى رنگى استفاده نكنید و بر روى شیشه هاى اتومبیل هیچگونه اسپرى دودى نپاشید.
منبع:نیم کلاچ

logo design

درباره وبلاگ

آیا کسی از میان ما هست که در میان خانواده،اقوام و یا آشنایانش تجربه تلخ از دست دادن فرد یا افرادی را در تصادفات و سوانح جاده ای تجربه نکرده باشد؟
آیا کسی هست که با مصیبت ها و مشکلات بازماندگان افراد کشته شده در تصادفات برخورد نکرده باشد؟آیا نمی توان با تدابیری علمی و عملی جلوی بسیاری از این فقدان ها را گرفت؟
این وبلاگ در پی یافتن راه حل های عملی به منظور کاهش تلفات حوادث جاده ای در ایران و ارایه راه حل ها به مسئولین ذیربط می باشد.در این راه ما را یاری نموده و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
لطفا در نظر سنجی خلاقانه ما نیز شرکت نمایید.
مدیر وبلاگ : عرفان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مهمترین علت اینکه ایران بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث رانندگی در جهان را دارد چیست؟نویسندگان