تبلیغات
دنده معکوس - نکات ایمنی برای رانندگی در تونل
دنده معکوس
پایگاه خبری تحلیلی تصادفات و سوانح جاده ای

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نکات ایمنی برای رانندگی در تونل

میدان دید در هنگام رانندگی اهمیت بسیاری دارد، خصوصا هنگامی كه محیط روشن بلافاصله تبدیل به تاریك می‌شود. رانندگی در نور شدید خارج از تونل، تطابق چشم راننده را در تاریكی تونل مشكل می‌سازد و در نتیجه خوب دیدن و ادامه حركت برای راننده دشوار خواهد شد. لذا فردی كه بخواهد وارد تونل تاریكی شده و در داخل آن رانندگی كند، بهتر است از نور شدید خارج از تونل در روز پرهیز كرده و از عینك دودی استفاده نماید تا مردمك چشم او از ناراحتی‌های نور خورشید محفوظ مانده و چشم او داخل تونل به آسانی، عمل تطابق را انجام دهد. البته برای انجام عمل تطابق در تاریكی مدتی زمان لازم است و این زمان برای دیدن یك مانع در تاریكی، معمولا بیشتر است. هر اندازه توان چشم راننده برای دیدن در تاریكی ضعیف‌تر باشد. دیدن مانع برای او مشكل‌تر می‌شود. از طرف دیگر، میدان دید، متاثر از پدیده تطابق برای نور و تاریكی است، همچنین میدان دید راننده‌ای كه به یك راه تاریك یانور ضعیف عادت كرده است در مقایسه با میدان دید طبیعی تقلیل پیدا می‌كند. 
بنابراین به شما راننده عزیز توصیه می‌شود برای رانندگی بی‌خطر در تونل‌ها نكات ایمنی را مدنظر قرار دهید: 
۱ - از یكصد متر مانده به مدخل تونل‌ها تا انتهای آن سبقت گرفتن ممنوع است. 
۲ - در صورت استفاده از عینك آفتابی، هنگام ورود به تونل آن را از چشم خود بردارید، چراغ‌های وسیله نقلیه خود را روشن كرده و با نور پایین حركت كنید. 
۳ - شیشه‌های وسیله نقلیه خود را بالا كشیده و از سیستم تهویه هوا استفاده شود. 
۴ - از توقف داخل تونل جدا خودداری كنید. 
۵ - از بوق زدن و ایجاد سر و صدا در داخل تونل خودداری كنید. 
۶ - در صورت بروز گره‌های ترافیكی و اجبار به توقف در داخل تونل حتما موتور وسیله نقلیه خود را خاموش كنید. 
۷ - در مواقع اضطراری و توقف‌های الزامی، چنانچه هوای داخل تونل مناسب و كافی، نباشد وسیله نقلیه را ترك و از كوتاه‌‌ترین راه از تونل خارج شوید.
منبع:روزنامه دنیای اقتصاد

logo design

درباره وبلاگ

آیا کسی از میان ما هست که در میان خانواده،اقوام و یا آشنایانش تجربه تلخ از دست دادن فرد یا افرادی را در تصادفات و سوانح جاده ای تجربه نکرده باشد؟
آیا کسی هست که با مصیبت ها و مشکلات بازماندگان افراد کشته شده در تصادفات برخورد نکرده باشد؟آیا نمی توان با تدابیری علمی و عملی جلوی بسیاری از این فقدان ها را گرفت؟
این وبلاگ در پی یافتن راه حل های عملی به منظور کاهش تلفات حوادث جاده ای در ایران و ارایه راه حل ها به مسئولین ذیربط می باشد.در این راه ما را یاری نموده و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
لطفا در نظر سنجی خلاقانه ما نیز شرکت نمایید.
مدیر وبلاگ : عرفان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مهمترین علت اینکه ایران بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث رانندگی در جهان را دارد چیست؟نویسندگان