تبلیغات
دنده معکوس - بازدیدهای خودرو قبل از سفر
دنده معکوس
پایگاه خبری تحلیلی تصادفات و سوانح جاده ای

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بازدیدهای خودرو قبل از سفر

به‌منظور پیشگیری از بروز مشكلات فنی و وقوع حوادث احتمالی، قبل از عزیمت به سفر، از وسیله نقلیه خود به‌شرح زیر بازدید و نسبت به رفع معایب آن اقدام نمایید.
۱. سطح آب رادیاتور، مخزن شیشه شور، الكترولیت باتری را بازدید و در صورت لزوم اضافه كنید.
۲. چگونگی كار كردن ترمز و ترمزدستی را كنترل كنید و در صورت نیاز رفع عیب یا رگلاژ نمایید.
۳. تایرها را از نظر فرسودگی، لاستیك‌سایی، فشار باد و صدمات احتمالی بررسی نمایید.
۴. فرمان را از نظر روان و دقیق بودن (نداشتن خلاصی) و اتصالات را از نظر فرسودگی یا آسیب‌دیدگی بررسی نمایید. (در صورت نامیزان بودن فرمان باید كل سیستم فرمان توسط یك متخصص بازدید و رفع عیب شود).
۵. تمام چراغ‌ها را اعم از چراغ‌های ترمز، دنده عقب، دینام، چراغ‌های كوچك عقب و جلو، نور بالا و پایین و راهنما را از نظر سالم بودن كنترل كنید.
۶. لنت‌های ترمز جلو و عقب را بازدید كرده و در صورت نیاز تعویض كنید.
۷. لوله‌های روغن ترمز، سیلندرهای ترمز و اتصالات سیستم ترمز را از نظر خراشیدگی یا ترك، پوسیدگی، نشتی و هرگونه صدمه‌ بررسی كنید و در صورت لزوم قطعه معیوب را تعویض نمایید.
۸. تسمه پروانه را از نظر رگلاژ و سالم بودن و شیلنگ‌های آب را از نظر پوسیدگی، نشتی و خشك شدن مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز قطعه معیوب را تعویض نمایید.
۹. سیستم سوخت‌رسانی را كنترل و تمیز نمایید (هواكش، توری پمپ بنزین، لوله‌های بنزین را از باك به پمپ بنزین و از پمپ بنزین به كاربراتور).
۱۰. سیستم جرقه را بازدید، تمیز و در صورت نیاز تنظیم یا قطعه معیوب را تعویض كنید (شمع‌ها، پلاتین، وایرها، درب دلكو، چكش برق و كویل).
۱۱. قفل درب‌ها، كمربند ایمنی، بوق، برق پاكن‌كن، مخزن شیشه شور، كیلومتر شمار، دورسنج موتور، درجه بنزین، مقدار آب و جك را كنترل كنید و در صورت معیوب بودن هر یك، رفع عیب نمایید.
منبع:روزنامه دنیای اقتصاد

logo design

درباره وبلاگ

آیا کسی از میان ما هست که در میان خانواده،اقوام و یا آشنایانش تجربه تلخ از دست دادن فرد یا افرادی را در تصادفات و سوانح جاده ای تجربه نکرده باشد؟
آیا کسی هست که با مصیبت ها و مشکلات بازماندگان افراد کشته شده در تصادفات برخورد نکرده باشد؟آیا نمی توان با تدابیری علمی و عملی جلوی بسیاری از این فقدان ها را گرفت؟
این وبلاگ در پی یافتن راه حل های عملی به منظور کاهش تلفات حوادث جاده ای در ایران و ارایه راه حل ها به مسئولین ذیربط می باشد.در این راه ما را یاری نموده و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
لطفا در نظر سنجی خلاقانه ما نیز شرکت نمایید.
مدیر وبلاگ : عرفان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مهمترین علت اینکه ایران بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث رانندگی در جهان را دارد چیست؟نویسندگان