تبلیغات
دنده معکوس - در تصادفات جاده ای بیشتر از جنگ کشته داده ایم
دنده معکوس
پایگاه خبری تحلیلی تصادفات و سوانح جاده ای

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

در تصادفات جاده ای بیشتر از جنگ کشته داده ایم

در ده سال گذشته بیش از 2میلیون و 220 هزار نفر به دلیل تصادف مصدوم شده اند.

به گفته محمدرضا قدیرزاده مدیرکل امور ریاست سازمان پزشکی قانونی مقایسه تعداد شهدای 11 سال جنگ باآمار تلفات جاده ای ده سال اخیر نشان می دهد عملا خودمان بیشتر از دشمن، خسارت انسانی در جاده ها را به کشور تحمل کرده ایم. وی با اشاره به خسارتهای مختلفی که بیمه ها، خانواده ها و به طور کلی کشور در این تصادفات محتمل شده اند، می گوید: "اکثر فوتی ها مربوط به جوانان زیر 30 سال است."

قدیرزاده همچنین به تعداد 986 نفر کشته شده در ده سال گذشته در سوانح هوایی، اشاره می کند و می افزاید: " حساسیت افکار عمومی درباره سوانح هوایی بسیار بیشتر از آمار مربوط به رانندگی است. حداکثر در یک سانحه هوایی 100 یا 150 نفر کشته می شوند، ولی از کنار آمار بالای تصادفات رانندگی به راحتی عبور می شود."
وی با اشاره به تناقضات آماری توضیح می دهد: "طبق مصوبه کمیسیون ایمنی راهها، سازمان پزشکی قانونی متولی اعلام کشته های ناشی از تصادفات است. امسال نمی دانیم چرا همه سازمانها دوست داشتند آمار عملکرد بدهند و کشته هایی را اشتباه اعلام کرده اند."
وی می افزاید: "آمار ما همیشه به سه دلیل از راهنمایی و رانندگی بیشتر است، چون اولا ما آمار کشته شدگان ناشی از فوت در بیمارستان و منزل را داریم، ولی پلیس به این آمار دسترسی ندارد. دلیل دوم، این است که فرد قبل از رسیدن پلیس به صحنه چه به صورت زنده، چه فوت شده با آمبولانس یا توسط مردم از صحنه خارج می شود و دلیل سوم نیز به این باز می گردد که پلیس، توانایی تشخیص فوت برای اشخاص را ندارد."
به گفته این مقام مسئول، پزشکی قانونی چون تنها مرجع صدور مجوز دفن برای کشته شدگان تصادفات است، این سازمان همیشه از دیگر سازمانها با احتیاط و دقت بیشتری آمار کشته شدگان را اعلام می کند.

logo design

درباره وبلاگ

آیا کسی از میان ما هست که در میان خانواده،اقوام و یا آشنایانش تجربه تلخ از دست دادن فرد یا افرادی را در تصادفات و سوانح جاده ای تجربه نکرده باشد؟
آیا کسی هست که با مصیبت ها و مشکلات بازماندگان افراد کشته شده در تصادفات برخورد نکرده باشد؟آیا نمی توان با تدابیری علمی و عملی جلوی بسیاری از این فقدان ها را گرفت؟
این وبلاگ در پی یافتن راه حل های عملی به منظور کاهش تلفات حوادث جاده ای در ایران و ارایه راه حل ها به مسئولین ذیربط می باشد.در این راه ما را یاری نموده و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
لطفا در نظر سنجی خلاقانه ما نیز شرکت نمایید.
مدیر وبلاگ : عرفان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مهمترین علت اینکه ایران بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث رانندگی در جهان را دارد چیست؟نویسندگان