تبلیغات
دنده معکوس - هشت قانون ایمنی در رانندگی
دنده معکوس
پایگاه خبری تحلیلی تصادفات و سوانح جاده ای

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

هشت قانون ایمنی در رانندگی

1) کنترل وسیله نقلیه: شما هنگام رانندگی باید وسیله نقلیه خود را تحت کنترل داشته باشید تا بتوانید در موقع لزوم مانورهای لازم را در شرایط گوناگون راه و آب و هوا انجام بدهید. از سرعت خود بکاهید و اتومبیل را در صورت لزوم متوقف کنید. در زمان رانندگی نباید حواستان به چیز دیگری باشد. این تمرکز حواس، قدرت تصمیم‌گیری سریع و عکس‌العمل‌های به موقع را به شما خواهد داد.
2) مشاهده: به جلو و اطراف، عابران پیاده و اتومبیل‌های دیگر و همچنین دیگر استفاده‌کنندگان از راه توجه داشته باشید.
3) پیش‌بینی کنید: پیش‌بینی کنید که ممکن است هر لحظه مانعی از عابر پیاده گرفته تا اتومبیل در مقابلتان قرار گیرد. زمان کافی برای مقابله با خطرهای احتمالی را درنظر بگیرید.
4) تمرکز کنید: تمرکز در رانندگی را هرگز فراموش نکنید. در زمان رانندگی همیشه آماده باشید و کاملا تمرکز حواس داشته باشید تا بتوانید خوب فکر کنید و به موقع تصمیم صحیح بگیرید.
5) آگاهی: آگاهی از شرایط راه و مسیر، ضامن یک رانندگی ایمن است. از نوع راه و شرایط حاکم بر آن آگاهی لازم داشته باشید. برای کسب این آگاهی می‌توانید پیش از سفر یک نقشه مهم تهیه کنید و یا می‌توانید از طریق رادیو و تلویزیون آگاهی لازم را از شرایط مسیر و آب و هوای جاده کسب کنید.
6) حواس‌پرتی ممنوع: در زمان رانندگی نباید حواس شما متوجه چیز دیگری باشد و توجه شما فقط باید به راه باشد. این عامل در تصمیم‌گیری به موقع شما بسیار موثر است. به کودکان یاد دهید که در حین رانندگی با شما صحبت نکنند و یا صداهای ناگهانی ایجاد نکنند. اسباب‌بازی‌هایی که ناگهان به صدا درآیند می‌توانند حواس شما را پرت کنند. اگر در اتومبیل خود تلویزیون و یا lcd دارید، در هنگام رانندگی از آن استفاده نکنید.
7) خسته نباشید: خستگی در هنگام رانندگی، شما را در معرض خطر تصادف قرار خواهد داد ولی می‌توانید با استفاده از روش‌هایی خستگی را در حین رانندگی از بین ببرید. تفکر یکی از این روش‌ها است.به دیگر استفاده‌کنندگان از راه فکر کنید. رفتار شما نسبت به آنان باید مثبت باشد، همان‌طور که دوست دارید با شما رفتار کنند. هنگام رانندگی در معابر فاصله مناسبی با اتومبیل‌هایی که در جلو و کنار شما حرکت می‌کنند، داشته باشید تا رانندگان احساس ناامنی نکنند.
8) ادب و نزاکت: رفتار شما با سایر رانندگان و استفاده‌کنندگان از راه باید مانند اعضای یک گروه، بسیار خوب باشد. در این صورت آنها نیز سعی می‌کنند تا این ایمنی را برای شما به وجود آورند. آرامش و متانت نشانه شخصیت شما حین رانندگی است. در مقابل قانون‌شکنی دیگران متین و آرام باشید زیرا ممکن است افرادی هنگام رانندگی مقررات را به طور دقیق رعایت نکنند.

logo design

درباره وبلاگ

آیا کسی از میان ما هست که در میان خانواده،اقوام و یا آشنایانش تجربه تلخ از دست دادن فرد یا افرادی را در تصادفات و سوانح جاده ای تجربه نکرده باشد؟
آیا کسی هست که با مصیبت ها و مشکلات بازماندگان افراد کشته شده در تصادفات برخورد نکرده باشد؟آیا نمی توان با تدابیری علمی و عملی جلوی بسیاری از این فقدان ها را گرفت؟
این وبلاگ در پی یافتن راه حل های عملی به منظور کاهش تلفات حوادث جاده ای در ایران و ارایه راه حل ها به مسئولین ذیربط می باشد.در این راه ما را یاری نموده و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
لطفا در نظر سنجی خلاقانه ما نیز شرکت نمایید.
مدیر وبلاگ : عرفان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مهمترین علت اینکه ایران بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث رانندگی در جهان را دارد چیست؟نویسندگان